Новини

ЗА 160-ТАТА ГОДИШНИНА ОТ РОЖДЕНИЕТО НА УЧИТЕЛЯ ПЕТЪР ДЪНОВ КЪЩАТА ПОСРЕЩА ПОСЕТИТЕЛИ

ПРЕЗ ЦЕЛИЯ ЮЛИ

За 160-тата годишнина от рождението на Учителя Беинса Дуно (Петър Дънов) 

Обновената къща-музей на ул. „Опълченска“ 66 посреща посетители

 

Домът, приютявал Учителя Беинса Дуно (Петър Дънов) в периода, когато са дадени първите беседи за Новото време, очаква своите гости, за да ги посрещне с традициите на Бялото братство. Беседи, лекции по Словото, музика, споделени обеди и тематични разговори. Всичко това ще бъде предложено на посетителите ежедневно и с отворено сърце в рамките на целия месец юли по повод навършването на 160 години от рождението на Всемировия духовен учител.

Къщата е ремонтирана конструктивно и е обновена частично, за да може всеки да усети атмосферата от времето на Учителя. За това изживяване допринася и дворът – автентично възстановяван по спомени и снимки.

Домът на семейство Гумнерови на ул. „Опълченска“ 66 е мястото, където се поставя началото на Школата на Учителя в София. Той заживява в къщата през далечната 1905 г. От тук през 1914 г. започват публичните Неделни беседи, които на по-късен етап се пренасят на Изгрева и продължават до 1944 г.  (снимка – архив)

Работата по възстановяването на рушащата се сграда започва точно преди година. С помощта на дарения и доброволци и под непреклонната грижа на основните инициатори – адвокат Руска Дучева, архитект Данка Василева, Костик Михайлов и група от последователи на Учителя, проектът е все по-близо до финалната си фаза. (снимка от преди и сега)

За всичко това ще разказват домакините на събитията през юли. Те ще запознават гостите с живота и делото на Учителя Беинса Дуно с акцент върху периода на неговото пребиваване на ул. „Опълченска“ 66. Всеки ден ще се четат беседи и ще се изнасят лекции по теми от Школата. В следобедите ще има практически занимания, свързани с творчество, изкуство и музика, а в съботно-неделните вечери ще се изнасят тържествени концерти.

Заповядайте, Домът на Любовта, Мъдростта и Истината Ви очаква!

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *